EmboCept® S odbouratelné mikrokuličky škrobu vykazují vysokou účinnost a dobrou snášenlivost pro TACE u nádorů jater

Intervenční radiologové Thomas Albrecht (Vivantes Clinic Neukölln, Berlín, Německo) a Roberto Iezzi (Policlinico Universitario Fondazione Agostino Gemelli, Řím, Itálie) sdílejí své zkušenosti s prováděním transarteriální chemoembolizace mikrosférami degradovatelného škrobu (DSM-TACE) pomocí EmboCept S DSM (Magle 50 μm Skupina). Chemoembolizace je indikována pro léčbu rakoviny jater včetně hepatocelulárního karcinomu (HCC) a jaterních metastáz z kolorektálního karcinomu (mCRC) a plicních nádorů. Podrobně popisují, jak tento neocenitelný „nástroj v jejich sadě nástrojů“ rozšířil účinné možnosti intervenčních lékařů k poskytování lepší péče o pacienty.

EmboCept S DSM 50 μm je přípravek pro intraarteriální léčbu inoperabilních nádorů jater a plic v kombinaci s cytostatiky. Pomocí mikrokuliček o velikosti zhruba 50 μm a s poločasem rozpadu přibližně 35 minut lze EmboCept S DSM 50 μm použít pro superselektivní ošetření jednotlivých segmentů a selektivní zacílení jednoho jaterního laloku k léčbě multifokálních nádorů.

Podle Iezziho přesvědčení může prokazatelná účinnost a bezpečnost EmboCeptu S DSM 50 μm u nádorů jater „otevřít dveře“ do budoucí „ambulantní péče. Pacient by mohl být propuštěn z nemocnice šest hodin po ošetření,“ dodává s cílem nabídnout pacientům efektivní a pohodlné možnosti léčby.

 Celý článek čtěte na INTERVENTIONAL NEWS