V Nemocnici AGEL Nový Jičín úspěšně léčí rakovinu prostaty přístrojem Nanoknife

Přístroj Nanoknife v novojičínské nemocnici

Efektivní léčbu zhoubných nádorů pomocí revolučního přístroje Nanoknife (metoda ireverzibilní elektroporace) již rok nabízejí zdravotníci zájemcům v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Nabídka platí aktuálně pro pacienty s lokální recidivou karcinomu prostaty po ozáření, u kterých přináší vysoce pozitivní výsledky. Možnost vyzkoušet tuto metodu měli za uplynulý rok první čtyři pacienti.

Jedinečnost přístroje Nanoknife spočívá v tom, že efektivně odstraňuje cílové měkké tkáně, aniž by poškodil okolní struktury. „Díky šetrnosti k nebuněčným strukturám cév, nervů i močové trubice má tato metoda minimální nežádoucí účinky,“ shrnuje MUDr. Rostislav Kotásek, lékař radioterapie Nemocnice AGEL Nový Jičín, s tím, že nejlepší výsledky přináší Nanoknife při likvidacích nádorů do průměru 2-3 centimetrů, lze jím ale ošetřit i nádory větší.
„Dosavadní zkušenosti s touto metodou na našem pracovišti potvrzují dobrou účinnost na nádorová ložiska prostaty s minimem nežádoucích účinků. U všech pacientů došlo k poklesu nádorových markerů a ústupu ošetřených ložisek na magnetické rezonanci, což je skvělý výsledek,“ shrnuje závěrem MUDr. Kotásek.

Celý článek na webu Agel